Deniz Aşırı PaketlemeDenizaşırı paketlemeden kasıt, birbirine karayolu ile oldukça uzak olan ancak denizyolu bağlantısı bulunan iki merkez arasındaki transferde malların aşırı sıcak ve soğuk havaya karşı korunması için yapılan paketlemedir. Bu paketleme işlemi aslında bir ambalajlama modelidir. Malzemelerin sarsıntı, aşınma, kırılma, çatlama, yırtılma ve bozulmalarını önlemek amacıyla yapılan bu paketleme korumayı maksimum seviyeye taşımak için yapılmaktadır.

Malların istenilen merkeze sağlıklı bir şekilde götürülebilmesi için dış etkenlerden en az etkilenen düzeye getirilmelidir. SEAWORTHY olarak da bilinen bu paketleme modeli genel olarak birbirine oldukça uzak iki mesafe arasında kullanılırken şimdilerde ise hemen hemen her yerde kullanılabilmektedir. Genellikle lojistik sevkiyat olacağı zamanlarda daha sık kullanılan bir ticari mekanizmadır.

Fakat değişen iklim koşullarının etkisiyle deniz aşırı yapılan her ülkeye bu paketleme ve ambalajlama işleminin uygulanması mümkün hale gelmiştir. Bu paketleme tipinin gelişmesinde etkili olan en önemli sebep hava koşulları ve özellikle de gemilerin sürekli sarsılan bir taşıma aracı olmasıdır. Dolayısıyla kullanım amacında taşınan malzeme ve ürünlerin olumsuz hava koşullarından korunması yatmaktadır.

Türkiye’den Akdeniz ve Karadeniz yoluyla yapılan deniz aşırı lojistiklerde sıklıkla bu paketleme ve ambalajlama sistemi uygulanmaktadır. Öte yandan kıtalar arasından yapılan ithalat ve ihracatta da çoğunlukla deniz aşırı paketleme lashing kullanılmaktadır. Deniz aşırı paketleme yapacak firmanın son derece titizlikle seçilmesinde yarar vardır. Profesyonel bir ekibe sahip olmayan, vizyon ve misyonu belli olmayan hiçbir firmaya ürünlerinizi teslim etmeyiniz. Kalite, hizmet, profesyonellik ve uzmanlaşma tamamen bizim işimiz. Ayrıca ticarette yapılacak en ufak hatanın nelere sebep olabileceğini bilmeyen yoktur. Üstelik paketlenen ürün ve malzemelerin yerleştirilmesi ve lashing hizmetini de sunmaktayız. Seaworthy paketleme, farklı malzemelerin kullanılarak paketlenmesidir. Sabitleme işleminde ise özellikle sandık kullanımı yaygınlık göstermektedir. 
 

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?