Gemi Proje LashingGemi Proje Lashing taşımacılığının ne anlama geldiğini anlatmadan önce lashing kavramını detaylıca açıklamakta fayda vardır. Lashing, sabitleme, koruma ve aktarma faaliyetidir. Özellikle de birbirine uzak iki mesafe arasındaki malzemelerin düşme, aşınma, kırılma, yanma, yırtılma, ıslanma ve genel olarak hasar almasının önüne geçmek için kullanılan sistemli bir koruma faaliyetidir. Amaç taşınacak malın herhangi bir zarar görmeden istenilen merkeze ulaştırılmasıdır. Bunun yanısıra ürünlerin her türlü olumsuz hava muhalefetine karşı korunaklı bir biçimde transferinin sağlanmasıdır. Deniz yolu ticaretinde ürünlerin sarsıntı ile devrilmesi olası bir durumdur. Çünkü denizler ya da okyanuslar dalgalanmanın çok sık yaşandığı yerlerdir. Bu durumda konteynerların sabitlenmesi ve korunması önemli olmaktadır.
 
 Lashing yük sabitleme hizmeti aynı zamanda bir lojistik faaliyetidir. Lashing hizmeti sadece denizyolu için geçerli değildir. Havayolu, demiryolu, karayolu ve diğer tüm ticari faaliyetlerde lashing hizmeti uygulanabilmektedir. Gemi Proje Lashing ise denizyolu ticaretinin en önemli parçasını oluşturmaktadır. Özellikle Türkiye’nin konumu düşünüldüğünde Asya ve Avrupa kıtalarını birleşiren, Ortadoğu, Akdeniz ve Karadeniz’e hakimiyeti olan bir noktada yer alıyor olması ciddi düzeyde gemi proje lashing hizmeti için tam bir cazibe merkezi konumundadır. 
 
Ticaret yapılan merkezler birbirine ne kadar uzak ise lashing hizmeti o kadar zorunlu olmaktadır. Lashing faaliyetinde amaç ürünlerin ya da malların transfer noktasına ulaşması değildir. Aksine transfer noktasına sağlam ulaşabilmesidir. Öte yandan Karadeniz  ve Akdeniz ile onlarca ülkeye lashing hizmeti ile ticari faaliyet sağlanabilmektedir. Özellikle Akdeniz’de Mısır, Fas, Libya ve Kuzey Afrika ülkelerinin tamamı, Güney Avrupa, İspanya; Karadeniz’de ise Rusya, Ukrayna, Gürcistan, Bulgaristan ve diğer Karadeniz havzasında bulunan ülkelerle ticari faaliyet yürütülürken gemi proje lashing de etkili kullanıma sahip olmaktadır.
 
Gemi Proje Lashing hizmeti, gemilerdeki mal ve yüklerin birçok aparat ile sabitlenmesidir. İstiflenme ve istifleme bu sabitlemenin en önemli parçasını oluşturmaktadır. 
 
WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?